فروش قفسه انباری | قفسه بندی انباری|قفسه راک| مدرن سازان بریس | قفسه بندی

قفسه بندی

 هر سازه ای اعم از فلزی، چوبی و یا پلاستیکی که دارای سطوح قابل بارگذاری و یا دسترسی باشد را قفسه اطلاق می نمایند.صنعت قفسه بندی از دیرباز نقش بسزایی در جهت ساماندهی و نظم دهی به چیدمان و نگهداری اقلام داشته است.برای مثال از زمانهای قدیم گنجه ها و طاقچه ها با همان فرم ساده خود حکم طبقه و قفسه را داشته اند.

امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی و حجم بالای عرضه و تقاضا در بازار، صنایع و سازمان‌ها نیاز مبرم به ایجاد فضا و تسریع در نقل ‌و انتقال کالا و محصول احساس می‌گردد. در این راستا صنعت انبارداری و سیستم‌های مدیریت انبار بخش مهمی از نیازهای هر سازمان در خصوص لجستیک، نگهداری و تحویل را شامل می‌گردد. این صنعت (سیستم‌های قفسه بندی انبار و نگهداری مواد و کالا) که حدود 80 سال از قدمت این صنعت در ایران می‌گذرد، به جهت رفع نیازهای چاره‌سازی انبار و فضا به وجود آمده و تاکنون توانسته با الگوبرداری از تکنولوژی و طراحی شرکت‌های بزرگ اروپایی پیشرفت بسزایی در جهت ارتقای سطح سیستم‌های قفسه ‌بندی در کشور ایفا نماید.سیستم‌های قفسه ‌بندی انبار بسته به فضا و نیاز کاربران آن دارای قابلیت اجرا به‌صورت یکپارچه، ترکیبی و یا مکانیزه می‌باشند.از دغدغه اصلی صاحبان صنایع و سازمان‌ها استفاده بهینه از فضای موجود و ایجاد راهکارهای مهندسی‌شده و به‌روز جهت افزایش فضای انبار و دسترسی سریع و آسان به کالا و محصولات است که شرکت قفسه بندی مدرن سازان بریس در جهت رفع این نیاز همکاری تنگاتنگی با صنایع و سازمان‌های خصوصی و دولتی کشور داشته است.

اشتباهی که اکثر افراد هنگام مراجعه و یا تماس های ابتدایی دارند این است که خواستار اعلام قیمت بصورت متری (متر مربعی یا متر مکعبی) هستند، به علت اینکه محصولات قفسه بندی انواع مختلف دارد و همچنین هر محصول از پارامترهای مختلفی اعم از طول، عرض، ارتفاع، میزان تحمل هر طبقه، نوع ورق، ضخامت ورق و نوع رنگ و ... تشکیل شده است ارائه قیمت حتی به صورت تقریبی هم امری غیر اصولی است و تصمیم گیری نهایی را دچار اشتباه خواهد نمود.
  
در این قسمت به توضیح سیستم‌های قفسه ‌بندی ثابت و کاربردهای آن در صنایع و سطوح مختلف می‌پردازیم:
 
 
قفسه ‌بندی مشبک یا قفسه بندی پیچ و مهره ای را می‌توان متداول ‌ترین و پرمصرف ‌ترین نوع قفسه ‌بندی نام برد که جهت نگهداری اقلام سبک و کم‌حجم که به‌صورت دستی بارگذاری می‌شوند استفاده نمود. این سازه از نبشی‌های سوراخ‌دار (در ابعاد مختلف)، پانل‌ها یا کفه‌ها و پیچ و مهره تشکیل‌شده و مونتاژ بسیار آسان و سریعی دارد. این نوع محصول در رنگ‌های استاندارد طوسی، آبی، سفید ارائه می‌گردد.
 
کاربرد:
 
جهت نگهداری و انبارش ملزومات، ابزارآلات، قطعات یدکی و سایر اقلام در انبارها، انباری‌های منازل، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها، سالن‌ها و مجموعه‌های اداری و بایگانی مورداستفاده قرار می‌گیرد.نصب این سازه به‌سادگی و با کمترین ابزار و در سریع‌ترین زمان امکان‌پذیر است و نیاز به تخصص خاصی در زمینهٔ آشنایی با نصب قفسه ‌بندی ندارد.
 
ویژگی‌ها:
 
- در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف و متنوع
 
- قابلیت دسترسی آسان به اقلام باوجود طبقه‌های متعدد
 
- امکان نصب پلکان، نرده، راهرو و بالابر
 
- نصب سریع و آسان
 
- قابلیت کاهش یا افزایش ارتفاع و تعداد طبقات
 
- قابل‌استفاده جهت ساخت دیواره‌های کاذب، سقف سبک، بالکن و میز کار
 
 
قفسه ‌بندی پالت راک جهت بارگذاری اقلام سنگین و دارای حجم استفاده می‌گردد که این اقلام روی پالت‌های مسطح و یا پالت‌های دیواره دار به‌صورت بار یکپارچه قرار می‌گیرند و توسط لیفتراک بارگذاری انجام می‌شود. اجزای این سیستم شامل قاب و اجزای آن (در ابعاد مختلف)، بازو (در ابعاد و تحمل‌های مختلف)، رابط‌های بین قاب، قفل بازو، زیر پالتی، پالت پروفیلی، محافظ ستون، بازوی تقویت، زیر جعبه‌ای، محافظ قاب و ... می‌باشد. رنگ استاندارد قاب‌ها طوسی، بازوهای و اجزای طبقات نارنجی و اتصالات گالوانیزه می‌باشند.
 
کاربرد:
 
در انبارهای مواد، کالاها، قطعات سبک و سنگین، سردخانه‌ها و سایر موارد، مورد استفاده قرار میگیرد.
 
ویژگی‌ها:
 
- قابلیت جابجایی ارتفاع طبقات
 
- تنوع در اندازه‌ها و تحمل‌های طبقات
 
- دسترسی آسان به طبقات بارگذاری
 
- قابلیت اتصال پیچ و مهره‌ای قفسه‌ها به یکدیگر
 
- طراحی و اجرا به‌صورت چندین طبقه و متناسب با ارتفاع و ابعاد فضای موجود
 
 
قفسه بندی راک کفپوشدار سنگین یا بالکی راک جهت نگهداری اقلام دارای حجم نیمه سنگین و سنگین مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این سیستم حرکت بین طبقات از طریق پلکان و یا بالابر انجام می‌شود و جابجایی بار در طبقات توسط نفر و به‌صورت دستی و یا با استفاده از تجهیزات کمکی مانند چرخ‌دستی و کانوایر صورت می‌گیرد.
 
کاربرد:
 
در انبارهای مواد، انبارهای لوازم‌یدکی، ابزارآلات و تأسیسات مورداستفاده قرار می‌گیرد. اجزای این سیستم شامل قاب و اجزای آن (در ابعاد مختلف)، بازو (در ابعاد و تحمل‌های مختلف)، رابط‌های بین قاب، قفل بازو، کف‌پوش‌های طبقات (در ابعاد و تحمل‌های مختلف) می‌باشد. رنگ استاندارد قاب‌ها طوسی، بازوهای طبقات نارنجی، کفپوش‌های طبقات طوسی یا گالوانیزه و اتصالات گالوانیزه می‌باشند.
 
ویژگی‌ها:
 
- دسترسی آسان به‌تمامی طبقات و اقلام موجود در طبقات
 
- سهولت در انجام بارگذاری و برداشت بار از طبقات
 
- امکان خرده برداری به دلیل سهولت دسترسی کلیه طبقات
 
- امکان اجرا در ارتفاع و به‌صورت طبقات متعدد
 
- امکان ایجاد و فضاسازی در حداکثر ارتفاع فضاهای موجود
 
- قابلیت اجرای طبقات در اندازه‌های متنوع
 
- پشتیبانی از تأسیسات سالن و انبار مانند سیستم‌های روشنایی و اطفاء حریق
 
- افزایش چشمگیر نظم و سطح ایمنی انبار و کالاهای بارگذاری شده
 
- قابلیت اتصال تمامی قفسه‌ها به‌صورت پیچ و مهره‌ای
 
- قابلیت اجرای سریع و کاهش یا افزایش ابعاد
 
قفسه بندی کفپوشدار سبک (لانگ اسپن) :
 
قفسه‌ بندی کفپوشدار سبک یا لانگ اسپن مشابه قفسه ‌بندی راک کفپوشدار سنگین است با این تفاوت که جهت نگهداری بارهای حجیم و نیمه سنگین استفاده‌شده و تحمل بارگذاری کمتری دارد و توسط نفر جابجا می‌شوند. اجزای این سیستم شامل قاب و اجزای آن (در ابعاد مختلف)، بازو (در ابعاد و تحمل‌های مختلف)، رابط‌های بین قاب، قفل بازو، کف‌پوش‌های طبقات (در ابعاد و تحمل‌های مختلف) می‌باشد. رنگ استاندارد قاب‌ها طوسی، بازوهای طبقات نارنجی، کف‌پوش‌های طبقات طوسی یا گالوانیزه و اتصالات گالوانیزه می‌باشند.
 
کاربرد قفسه‌ بندی کفپوشدار سبک:
 
در انبارهای مواد، انبارهای محصول، انبار قطعات یدکی و سردخانه‌ها کاربرد دارد.
 
ویژگی‌ها:
 
- طراحی و اجرا به‌صورت یک یا چندطبقه در ارتفاع، متناسب با ارتفاع سالن
 
- همراه با راهروهای ارتباطی پلکان، نرده، بالکن و بالابر
 
- امکان خرده برداری به دلیل سهولت در دسترسی کلیه طبقات
 
- امکان اجرا در ارتفاع و به‌صورت طبقات متعدد
 
- امکان قفسه ‌بندی در حداکثر ارتفاع فضاهای موجود
 
- پشتیبانی از تأسیسات سالن و انبار مانند سیستم‌های روشنایی و اطفاء حریق
 
- افزایش چشمگیر نظم و سطح ایمنی انبار و کالاهای بارگذاری شده
 
- قابلیت اتصال تمامی قفسه‌ها به‌صورت پیچ و مهره‌ای
 
- قابلیت اجرای سریع و کاهش یا افزایش ابعاد
 
قفسه بندی خود راهرو (درایوین راک) :
 
قفسه ‌بندی خود راهرو یا درایوین دارای تونل‌هایی است که علاوه بر محل بارگذاری بارهای پالتی، مسیر تردد لیفتراک نیز هستند و راهروهای اضافی در این سیستم حذف ‌شده است. در این سیستم آخرین بار گذاشته شده، اولین بار قابل‌برداشت است(LIFO) و به‌ استثناء بازو، ریل‌ها و تعدادی از مهاربندها سایر اجزا شباهت زیادی به قفسه پالت راک دارد. اجزای این سیستم شامل قاب و اجزای آن (در ابعاد مختلف)، بازوهای شیب‌دار (در ابعاد و تحمل‌های مختلف)، بازوهای مهار سقف (در ابعاد و تحمل‌های مختلف)، مهاربندهای پشت و بین قاب، ریل‌های طبقات، استپ پالت و اتصالات است. رنگ استاندارد قاب‌ها طوسی، بازوهای شیب‌دار نارنجی، ریل‌ها نارنجی یا گالوانیزه، مهاربندها نارنجی یا طوسی و اتصالات گالوانیزه می‌باشند.
 
کاربرد:
 
در سردخانه‌ها و انبارهای مواد و انبارهای محصول بهترین کاربرد و بهره‌وری را حاصل می‌نماید.
 
ویژگی‌ها:
 
- افزایش حجم پالت گذاری در سطح و ارتفاع انبار به چند برابر، به دلیل استفاده از تونل‌های بارگذاری به‌عنوان راهرو
 
- بارگذاری توسط لیفتراک از انتهای تونل و بالعکس برای تخلیه بار از ابتدای تونل برداشت انجام می‌گردد
 
- اولین خروجی پالت آخرین ورودی است(LIFO)
 
قفسه بندی بازویی (کانتی لور) :
 
قفسه ‌بندی بازویی (کانتیلور) جهت نگهداری بارهای سنگین، حجیم لوله‌ای، شاخه‌ای و یا رولی و ورقی که توسط لیفتراک جابجا می‌شوند طراحی ‌شده است. این سیستم با حداکثر ارتفاع 12 متر و ابعاد مختلف قابلیت اجرا در انبارهای کوچک و بزرگ را داراست. اجزای این سیستم شامل پایه و ستون، بازو، مهاربندهای افقی و ضربدری، پین اتصال بازو، پین جلوگیری از ریزش بار و سایر اتصالات است. رنگ ستون‌ها و پایه ستون‌ها طوسی، بازوها نارنجی، مهاربندها طوسی و سایر اتصالات گالوانیزه می‌باشند.
 
کاربرد:
 
مناسب استفاده بارهای شاخه‌ای مثل لوله‌های فلز، پروفیل‌های سبک و سنگین، الوار، ورق‌های چوبی و نئوپان، میلگرد، جعبه‌های حجیم و سنگین و رول‌های فرش و فرشینه (موکت)
 
ویژگی‌ها:
 
- نداشتن ستون در جلوی قفسه‌ ها که حداکثر دسترسی در بارگذاری اقلام با ابعاد متنوع را فراهم می‌نماید
 
- قابلیت اجرا در مؤلفه‌های ارتفاع، طول بازو، دهانه‌ها و تحمل بار مختلف
 
- قابلیت بارگذاری توسط لیفتراک
 
- تنظیم ارتفاع بازوهای طبقات با فواصل 15 سانتیمتر
 
قفسه بندی دفتری :
 
قفسه ‌بندی دفتری جهت نگهداری بارهای سبک و لوازم دفتری و کتابخانه‌ای استفاده می‌گردد. بهترین کاربرد این سیستم در مراکز کتابخانه‌ای و بایگانی‌های دفتری و واحدهایی که نگهداری اسناد را دارند است. اجزای این سیستم شامل ستون، بست اتصال ستون‌ها، بازو، کفه یا طبقه، کفی ستون، کلیپ تکیه‌گاه کفه و درپوش پلاستیکی ستون است که معمولاً به رنگ سفید ارائه می‌گردد.
 
کاربرد:
 
- جهت استفاده در مصارف خانگی، اداری و بایگانی
 
- برای مصارف فروشگاهی و انبار کالاها و قطعات یدکی
 
ویژگی‌ها:
 
- تنوع در ابعاد دهانه، عمق، ارتفاع
 
- دسترسی آسان و سریع به اجناس و زیبایی سیستم
 
- قابلیت تنظیم ارتفاع طبقات به دلیل وجود شکاف‌های متوالی در طول ستون و تغییر تعداد طبقات
 
 
از متداول ترین و پرمصرف ترین سیستم های قفسه بندی است که مناسب جهت فروشگاه های زنجیره ای , هایپرمارکتها و سوپر مارکت ها می باشد. این سیستم جهت بارگذاری اقلام سبک تا نیمه سنگین مناسب است و در انواع دیواری، یک طرفه و دو طرفه خودایستا اجرا می گردد.
 
اجزای سیستم قفسه بندی فروشگاهی شامل ستون‌های دیواری یا خود ایستا، لچکی طبقات، کفه‌ها یا طبقات، کتیبه جلو یا پاخور، پانل‌های پشت، جا کارتی و ... در ابعاد و رنگ‌های مختلف ارائه می‌گردد.
 
 
جهت استفاده حداکثری از ارتفاع و با امکان ایجاد بالکن و یا نیم‌طبقه در فضاهای مختلف کاربرد دارد، اجزای بالکن بندی با پایه راک متشکل از سیستم راک و پوشش سطح بالکن از پانل پله و یا کف‌پوش مسطح است.
 
اجزای این سیستم قفسه بندی شامل قاب و اجزای آن (در ابعاد مختلف)، بازو (در ابعاد و تحمل‌های مختلف)، رابط‌های بین قاب، قفل بازو، نبشی جهت راهروبندی و دسته نرده، پانل پله جهت پلکان و راهروبندی و سایر اتصالات است.
 
رنگ استاندارد قاب‌ها طوسی، بازوهای طبقات نارنجی، نبشی‌ها به رنگ طوسی، پانل پله‌های راهروبندی طوسی یا گالوانیزه و اتصالات گالوانیزه می‌باشند.
کاربردها:
 
- در فضاهای تولیدی، انبارها و نمایشگاه‌ها به‌منظور ایجاد فضای دوطبقه تولیدی مونتاژ، دفاتر کار و نگهداری مواد
ویژگی‌ها:
 
 •     تمامی این سیستم اتصال پیچ و مهره‌ای است
 •     بهینه‌سازی و صرفه‌جویی از فضای سطح زیربنا و استفاده از ارتفاع
 •     اجرای سریع و زیبا
 •     بی‌نیازی از عملیات ساختمانی و جوشکاری
 •     قابلیت افزایش و یا کاهش ارتفاع سطح بالکن و راهرو
 
 
نیم طبقه مزنین سازه ای بسیار مستحکم است جهت استفاده مفید از ارتفاع فضا و سالن های موجود، که ساخت فضاهای طبقاتی را میسر می سازد.
 
کاربرد:
 
    در سالنهای تولید، انبارها و نمایشگاهها به منظور ایجاد سالنهای دو طبقه تولیدی مونتاژ، دفاتر کار و نگهداری مواد و کالا
 
ویژگی ها:
 
 •     اتصال پیچ و مهره ای
 •     بهینه سازی و صرفه جویی از فضای سطح زیربنا و استفاده از ارتفاع
 •     اجرای سریع و زیبا
 •     بی نیازی از عملیات ساختمانی و جوشکاری
 •     قابلیت افزایش و یا کاهش ارتفاع سطح بالکن و راهرو قابل گسترش از دو سو با ستونهای مشترک
 •     استفاده از پیچهای مقاوم (گرید 8-8(
 
همانطور که در بالا بدان اشاره شد صنعت قفسه بندی یکی از مهمترین صنایع هر کشوری پیشرفته ای میباشد . شرکت مدرن سازان بریس یکی از بزرگترین شرکت های پیشرو در صنعت قفسه بندی ایران میباشد .این شرکت تولید کننده و فروشنده  انواع قفسه بندی انباری و فروشگاهی و تجهیزات فروشگاهی در ایران میباشد .

 


عبارات مرتبط:

تجهیز انبار و فروشگاه خود را به ما بسپارید

شرکت قفسه بندی مدرن سازان بریس یکی از بزرگترین فروشندگان انواع قفسه انباری ، قفسه فروشگاهی و تجهیزات مربوطه میباشد . خدمات شرکت قفسه بندی مدرن سازان بریس شامل مشاوره ، ساخت ، نصب و اجرای انواع قفسه بندی فلزی ، قفسه بندی انباری ، قفسه بندی صنعتی ، قفسه بندی فروشگاهی ، قفسه بندی انباری راک ، قفسه بندی انباری پانل راک ، قفسه بندی پیچ و مهره ای ، قفسه بندی خود راهرو ، قفسه بندی درایوین راک ، قفسه بندی راک کفپوشدار و... میباشد.تجهیز انبار و فروشگاه تخصص ماست . ارزانترین قیمت قفسه انباری و قفسه فروشگاهی را از مدرن سازان بریس دریافت نمایید .

جهت ثبت سفارش ویا استعلام قیمت قفسه با ما تماس حاصل فرمایید
021-66574296 09128898468
ارزانترین قیمت قفسه انباری
ارزانترین قیمت قفسه انباری
ارسال قفسه به سراسر کشور
ارسال قفسه به سراسر کشور
رایگان فروش قفسه
مشاوره رایگان فروش قفسه
خرید قفسه با کیفیت
خرید قفسه با کیفیت
صرفه جویی در زمان
صرفه جویی در زمان

سفارش از طریق واتساپ